Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Twitter, Yeni Özelliği Reaction’ı İlk Olarak Türkiye’de Test Ediyor!

Reaction adında yeni bir özellik getirdiğini belirten Twitter, bu özelliğin ilk olarak Türkiye’de deneneceğini duyurdu! Twitter‘dan yapılan açıklamaya göre, getirilen yeni özellik sınırlı bir süre dahilinde özel olarak, yalnızca Türkiye‘de deneneceği bilgisi verildi.

Açıklamasını “Bir beğeni her zaman tüm hisleri karşılamadığından, insanlara bir Tweet hakkındaki duygularını hızlı ve kolay bir şekilde paylaşmaları adına yeni bir yol sağlamak için bir dizi emoji ekledik: 😂 , 🤔 , 👏 , 😢 ve tabii ki ❤️, veya beğeni. Tepkiler ayrıca, bir Tweetin yanında (gerçek zamanlı olarak Beğen düğmesinin yanında) gösterildiğinden, konuşma ilerledikçe diğerlerinin konuşmayı daha iyi anlamalarına yardımcı olacak. Twitter çok çeşitli insanlara, kültürlere ve topluluklara sahiptir. Bu nedenle, evrensel olarak tanınan ve insanların tweetler hakkında ifade etmek istediklerini temsil eden ve nihayetinde daha anlamlı konuşmaları teşvik eden emojiler bulmaya çalıştık.

“Bunu yapmak için, tweetlerde en sık kullanılan kelimelerin ve emojilerin neler olduğunu araştırdık ve insanların tweetleri okurken neler hissettiklerine ve hangi emojilerin dünya çapında yankı bulduğuna dair anketler gerçekleştirdik. Tweetlerde en çok kullanılan emojinin gülme emojisi 😂 olduğunu bulduk. Aynı zamanda çoğu insan bize ‘komik’, ‘destek’/’neşe’, ‘anlaşma’ ve ‘harika’ etrafında dönen tepkileri hem ifade etmeyi hem de almayı tercih edeceklerini söyledi. İnsanların tweetleri okurken hissettikleri en önemli duyguların ‘eğlenmiş’ ve ‘meraklı’ olduğunu belirledik. ‘Hayal kırıklığı’ ve ‘öfke’ aynı zamanda insanların tweetleri okurken hissettikleri yaygın duygular olsa da ve bazı insanlar tweetlere katılmadıklarını ifade etmek istese de şu anda bunları emoji reaksiyonları olarak dahil etmiyoruz. Amacımız her zaman herkese açık ve sağlıklı sohbeti desteklemek ve mevcut emoji setimizin sohbetleri nasıl etkileyeceğini görmek istiyoruz. Konuştuğumuz kişiler, bazı düşüncelerine olumsuz tepkiler almaktan endişe duyduklarını ve insanlar tweetleri hakkında böyle hissederse, daha fazla bağlama izin veren diğer etkileşim yöntemlerini tercih edeceklerini belirtti.” şeklinde yapan Twitter, bu özellik hakkındaki yeniliklerine de devam edeceğini belirtti.

Özellik Nasıl Kullanılacak?

Bunun yanında kullanıcılar, bu özelliği kullanmak istediklerinde beğeni düğmesine uzun süre bastığında gelen diğer emoji ifadelerini seçebilir veyahut sadece beğeni atarak geçebilir.

Bu özellik ile atılan tweetlerde genel olarak hangi ifadenin daha çok çoğunlukta olduğu kullanıcı tarafından görülebilecek. Twitter‘ın Reactions özeliği, ilk olarak Türkiye’de test edilecek ve kullanıcılar bu deneyimi, iOS için Twitter, Android ve Twitter.comda sınırlı bir süre içinde kullanabilecekler! Önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların kullanımına açılacak olan özelliğin diğer bölgelerde de kullanıma açılacağı bilgisi verildi.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.