Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Tomris Uyar “Paylaşılamayan Kadın”

Herkese merhaba arkadaşlar. Şans, bolluk, bereket ve kısmet gezegeni Jüpiter Balık burcunda seyretmeye başlayacak. Bu süreç 29 Aralık Çarşamba günü -yani bugün- itibariyle başlıyor ve 10 Mayıs 2022 tarihine kadar da sürecek.

Bu süreçte çok şanslı zamanlar geçireceğiz. Özellikle Güneş Balıklar, yükselen Balıklar, Ay Balıklar ve Jüpiter Balıklar bu şanstan yararlanıyor olacaklar. Jüpiter Balık yolculuğunda herkes bolca şifalanıp şifalandırmak isteyecek. 💗 Doğum haritanızdaki bazı analizlere göre hayatınızı daha iyiye götürecek dersler var.

Aralık ayı tutulmalar ve retrolu girişten sonra 19 Aralık’taki Venüs Retrosu ve bugünkü Jüpiter Balık yolculuğu peş peşe olunca belki de bizlerin kaderinde iz bırakan -ve şu sıra fazlaca andığım- Tomris‘in yorumlanmış sinastri yani ilişki haritası hakkında kısaca konuşmak istiyorummmm. 🥰

Türk Edebiyatı’nın en önemli öykü yazarlarından Tomris Uyar, biliyorsunuzdur döneminin çok başarılı edebi eserler yazan kişilerini kendine aşık etmiştir.

Edip Cansever, Turgut Uyar, Cemal Süreya, Ülkü Tamer… Herkes ona aşık, onunsa gerçekten kimi sevdiği kafaları karıştıran bir konu. Belki de aşka aşık kim bilir? 😍

Zaten Cemal Süreya ile aşk yaşamak için Turgut Uyar’dan boşanmıştı. Edip Cansever ise platonik aşıktı Tomris’e. Ülkü Tamer, Tomris‘in kolej aşkı. Bu adamların hepsi de şair hepsi de Tomris‘e aşk şiirleri yazdı. “Ya hu bu kadında ne var böyle herkesi aşık eden?” dediğinizi duyar gibiyim. Hadi gelin haritasına ne denmiş, biz ne deriz?

✨ İlk göze çarpan Güneş Balık’ta ve Neptününün Başak’ta oluşu. Tamamen birbirine karşıt yapmış bu konum genelde kişiyi hayaller aleminde gezdirir.

✨Çok çocuksu ve saf duygularla insanlara yaklaşır. Ortadan mesafeleri kaldıran bir ilişki tarzı var. Aşka ve ilişkilerde mesafesi yok hiç. Hayır diyemiyor maalesef.

✨ O yüzden hayatındaki tüm erkeklerin de kafasını karıştırmış. Tam ne istediğini bilememe hali bu. Hayatı hep flu. Kimi gerçekten seviyor, kiminle olmak istiyor belirsiz. Mesafeyi de çok ayarlayamadığı için herkesin bu sebeple gönlünü çalmış olduğunu düşünüyorum.

✨ Zaten Venüs’ü de Balık, Güneş’i de Balık. Çok iradesine sahip olmayabilir bu konumda. Romantik filmlerdeki gibi aşık olmak isteyenlerin haritalarında bu konum oluyor. Ona bunu yaşatan kimse hemen gönlünü kaptırıvermiş işte. Mantığıyla hareket etmez aşkta. Ay burcu Terazi olduğu için yine de aşklarının ikisini evliliğe götürebilmiş.

✨ Bilmiyorum dikkat ettiniz mi? Merkür’ü 29 derecede. Kritik derecemiz bu sefer de Tomris’in haritasında Merkür’de. Merkür zaten baskınsa kişi yazar olur, kalemi kuvvetli olur.

Ah ah Tomris! 💜 Yazının sonuna gelirken demeliyim bende seviyorum seni. Bu keyifli yazının ardından bir sorun kendinize.

Peki ya sizde benzer konumlar var mı? Ne düşünüyorsunuz Tomris Hanım hakkında? Sizde de kritik dereceler var mı? Hadi sohbete yorumlarda buluşalım.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.