PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Site Hızlandırma Teknikleri


BarisErtas
10-20-2013, 10:33 PM
Arama Motorları siteyi değerlendirirken belli bir süre alır bu süre zarfında siteniz ne kadar yavaş açılırsa sitenizi o kadar yavaş olarak algılar.Seo açısından değerlendirildiğinde siteniz için olumlu bir olay değildir.Bu yavaşlığın sebebi işe genellikle sitenizin derlenmesiyle alakalıdır.
Eğer wordpress kullanıyor ve hızlandırma eklentileri kullanmıyorsanız hata yapmış olursunuz.Wordpress’de wp super cache eklentisini kullanmanızı kesinlikle öneririm. Bu eklenti sitenize giren ziyaretçiler için yazılımın tekrar derlenmesini önler bu da sitenizin hızlanmasını sağlayan büyük bir özelliktir.
Sitelerde görselliğe çok önem verilmelidir. Bu görsellik CSS dosyası ile sağlanabilir. CSS dosyaları siteler için büyük önem taşır ve görsellik ancak CSS dosyaları ile geliştirilebilir. CSS dosyalarının konumlandırılması, optimize edilmesi ve yeniden yapılandırılması ile hızlı ve görsel bir web sitesi elde edebilirsiniz. Bu makaleyi okuduktan sonra sitelerinizin CSS dosyalarında büyük oynamalar yapacaksınız.

Kaynak :Polyo Kurnaz / Web'in Kurnazı ([Linkleri Sadece Kayıtlı Üyeler Görebilir!])