PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PageRank Değerini Arttırmak


WebForumTR
06-20-2012, 08:50 PM
PageRank Değerini Arttırmak

PageRank değerinizi arttırmanın yolu sitenize pekçok site tarafından link verilmesiyle olur.
Başka Sitelere Link Verdirmek

Bu konuda aşağıdaki önerilere uymak doğru olacaktır.


Sitenize çok çok fazla siteye link verdirmek
Yüksek PageRank elde etmiş sitelere link verdirmek ( Bunu yaparken dikkatli olun, çünkü illegal içerik sağlayan bir sayfadan PageRank değerini çok düşürebilmektedir.)
PageRank değeri az olan sayfalara link veriyorsanız, içinde az link olanları tercih etmek
Google tarafından iyi arşivlenmesine rağmen pageranki sıfır olan sayfalara link vermemek, çünkü bu size hiçbirşey kazandırmayacaktır. Çünkü böyle sayfalar META'larında ya da robot.txt dosyalarında belirtmezlerse google arşivleme yapamamaktadır.
PageRanki 6 olupta birçok link veren bir sitenin etkisi PageRank'i 4 ama çok az link veren bir siteye oranla düşük olacaktır.
DMOZ ve Yahoo buna çok iyi iki örnektir. Bunlarla ilgili bilgileri de sizlere vereceğiz.


İç Linklerin Önemi

Dış sitelerden link almak güzel ancak kontrolü zor bir olaydır. Diğer taraftan kendi sayfalarınız arasındaki linkler de sayfaların önemini etkilemektedir.
Yani, sayfalarınız pagerankinin yükselmesi büyük oranda sizin de elinizdedir. Başta anlattığımız matematiksel formülden de anımsayacağınız gibi bir sayfa link verdiği sayfaya kendi puanlarını transfer edebilmekteydi.
Gelin şimdi bir sayfanın başka bir sayfa ile link değişimiyle nasıl PageRanklerini yükselttiğini görelim. Alt sayfalarınızın ana sayfanızın PageRank'inden nasibini almasını istiyorsanız, bu sayfalara ana sayfanızda link vermeniz gerekmektedir. Eğer gereğinden fazla link verirseniz de bu seferde etki eden PageRank değeri düşecektir.
Eğer sitenizi optimize etmek isterseniz, öncelikle pagerank değeri yüksek sitelere verdiğiniz linkleri kaldırmakla işe başlamanız gerekmektedir. Çünkü zar zor kazandığınız pagerank değerleri bu sitelere harcanmaktadır. Bu yüzden ana sayfanıza, dış linkler için links.html gibi ayrı bir sayfaya link verip, buradan o sitelere link vermek daha akıllıcadır.
Ayrıca sitenizi sadece belirli sayfaların pageranki yüksek olacak şekilde de dizayn edebilirsiniz. Örneğin bu iş için en güzel örnek sol üst köşeye koyduğunuz site logonuza ana sayfanın linkini vermektir.

ErayT™
06-28-2013, 04:36 AM
artmıyor arkadaş ne yapsak artmıyo ribiru eklese footera linkimi artarda ribaron kabul edermi mühim :D

gamefavori
07-05-2013, 11:14 PM
artmıyor arkadaş ne yapsak artmıyo ribiru eklese footera linkimi artarda ribaron kabul edermi mühim :D

Artmasına da gerekte yok artık bir işe yaramıyor.Reklam firmaları bile artık site eklerken bakmıyor pr ye alexa değerine bakıyorlar.

RiBaRoN
07-05-2013, 11:21 PM
pr önemli, alexa da önemli, dmoz da önemli hepsinden daha önemlisi iç seo

ilhanspyy
09-20-2013, 11:54 AM
içeriğe özen göstermek google sevdiği şekilde siteyi uyarlamak gereklidir.