Geri git   RiBiRu | Webmaster Sitesi > ribiru Hakkında > ribiru Hakkında Herşey

Bazı Detaylar: Bu konu tcelenkk tarafından 05-04-2014 (03:25 PM) açıldı. Son yorumlama 05-04-2014 (03:25 PM). Bu konuya 0 yorum yapıldı ve 4384 kez görüntülendi.

Reklam Alanı

User Tag List

Like Tree1Beğeni
  • 1 Mesaj Sahibi tcelenkk
Cevapla
LinkBack Seçenekler Stil
  #1 (permalink)  
Okunmamış 05-04-2014
tcelenkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Admin
 
Üyelik Tarihi: 2013-11-24
Nereden: İstanbul
Yaş: 25
Mesajlar: 127
Ticaret: 2 (%)
Beğeniler: 12 / 15
Skype: tcelenkk
Standart RiBiRu Değiştirilemez Temel Yasalar (RİDETYA)


RiBiRu Forum içersinde uyulması gereken tüm kurallar bu konu altında toplanmıştır.

A. YÖNETİMSEL KURALLAR

1) RiBiRu Forum ile ribiru.com arasında yönetim bağı yoktur. Seçilen yönetim ekibi forum dizinini kurallar çerçevesinde yönetir.

2) RiBiRu Forum yönetimi ayrımcı davranamaz, forum dışı kişisel çıkarlar güdemez, adil olmayan uygulamalarda bulunamaz.

3) RiBiRu Forum dışı durumlar her ne olursa olsun forum içi faaliyetleri etkileyemez, üyeler forum içi olmayan konularda şikayette bulunamaz.

4) General_Admin ve General_System anlaşmalı konularda ortak yeni kurallar oluşturabilir / ekleyebilir / değiştirebilir. Eklenen yeni kurallar değiştirilemez yasalar ile çakışamaz.

5) Rütbeli veya rütbesizler Genel Yönetimi şu hallerde şikayet edebilirler;

a) Forum içi belgelerle kanıtlanan bir küfür söz konusu ise,
b) Forum içi belgelerle kanıtlanan bir aşağılama söz konusu ise,
c) Forum içi belgelerle kanıtlanan bir ayrımcılık söz konusu ise,
d) Forum içi belgelerle kanıtlanan bir adaletsizlik söz konusu ise,
e) Forum içi belgelerle kanıtlanan bir kişisel çıkar söz konusu ise.

6) General_Admin forumun başıdır. Forumu tümden istisnasız yönetir. Forumdaki en yetkili rütbedir. 5. madde etken olmadıkça seçimle gelir, seçimle gider.

7) General_System General_Admin'den sonraki en yetkili rütbedir. 5. madde etken olmadıkça seçimle gelir, seçimle gider. General_Admin bu rütbeyi seçimsiz veya 5. maddeyi sebep göstermeksizin değiştiremez, atama yapamaz. General_Admin isterse General_System izinlerinde sebebe dayalı kısıtlama yapabilir.

8) General_System maksimum 2 kişiyi Super_Visory olarak atayabilir, daha fazla sayıda Super_Visory ataması yapamaz. Super_Visory işleyişini General_Admin ve General_System ile uzlaştığı konularda belirleyebilir.

9) General_Admin General_System in yeterli olmadığını düşünür ise açık oylama yaparak mevcut yetkiliyi sonuclara göre düşürebilir veya kalmasını sağlayabilir. Sonuçlar General_System çıkarında ise rütbe düşmez, General_Admin çıkarında ise rütbe düşer. Rütbe düşümü sonrası yeni adaylarla yeni oylamayı General_Admin yapar. Bu oylamalar ilk oylamadan itibaren sadece 2 ayda bir yapılabilir.

10) Tüm Super_Visory ler General_System'e bağlıdır. General_System Super_Visory'lerin belirtilen görevleri yerine getirmediğini tespit eder ise General_Admin ile ortak karara bağlı olarak yeni Super_Visory seçebilir, veya açık oylama yaparak yeni Super_Visory lerin tüm üyeler tarafından seçilmesini sağlayabilir.

11) Forum içi tüm reklam alanlarına RiBiRu Forum üyeleri reklam verebilir. Aynı alana birden çok reklam gelmesi durumunda reklam alanı dönüşümlü olarak değiştirilebilir. Reklam programına katkı amaçlı yaptırımlar General_System ve Super_Visory ler tarafından General_Admin e bildirilerek anlaşma sağlanabilir. Reklam vermek isteyen üyeler General_Admin ile iletişime geçebilir.

B. FORUM KURALLAR

1) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz hiçbir sorumluluk kabul etmez.

2) Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

3) Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.

4) Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

5) Her türlü taciz edici yazı yasaktır.

6) Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar yasaktır.

7) Mesajlarda öğretici veya örnek gösterici image'ler dışında image kullanılamaz. İmzalara image eklenemez.

8) Forum General_Admin'i , General_System'i ve Super_Visory'leri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

9) Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.

10) Veritabanı arızalarına yol açtığı için kesinlikle, hiçbir şartta üyelikler silinmemektedir. Fakat isteyen üyeliğini banlatıp, erişime kapatabilir.

11) Konularda mail adresi oaylaşımı yasaktır.

12) RiBiRu Webmaster Forum'undan uzaklaştırılmış bir kişinin başka bir kişinin hesabından foruma girip konular açıp hesap üzerinde işlem yapması kesinlikle yasaktır ve kullanıcının forumdan uzaklaştırılmasını gerektirir.

13) Forum içerisinde multi üyelik kullanımı yasaktır.

C. SOHBET KURALLARI

1) Sohbet içerisinde soru sormak veya destek istemek yasaktır. Sorularınızı "Acil Destek" bölümüne açmanız gereklidir.

2) Sohbet içerisinde kişilere hakaret etmek, küfür etmek yasaktır.

3) Sohbet içerisinde "Lan","Ulan" kelimesini kullanmak yasaktır.

4) Sohbet içerisinde ırk ayrımı yapılamaz(Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi).

5) Sohbet içerisinde "Acil Destek" bölümüne açılan destek konularını belirtmek yasaktır.

6) Sohbet içerisinde kişilere lütfen saygı gösteriniz.

7) Sohbet içerisinde kişilerin durum ve halleri veyahutta fotoğrafları ile dalga geçmeyiniz.

8) Sohbet içerisinde karşı tarafı utandıracak durumlardan kaçınınız.

9) Sohbet içerisinde tehlikeli linkler paylaşmayınız.

10) Sohbet içerisinde kişilerin adlarıyla dalga geçmeyiniz.

11) Sohbet içerisinde olayları ifşa etme yasaktır.

12) Sohbette tartışma karşı tarafa sataşma durumu yasaktır.

13) Sohbette flood şeklinde gif veya yazı paylaşımı yasaktır.

14) Sohbet içerisinde kişilere yönelik psikolojik baskı, kışkırtma, suçlu hissettirme ve anlam içermeyen amaçsız cümleler bütünü yasaktır.

15) Sohbet içerisinde siyaset konusu kesinlikle konuşulamaz.

D. SCRİPT PAYLAŞIM KURALLARI

1) Scriptler PHP, ASP/ASPX, FLASH, CSS, HTML, XHTML, JS, AJAX gibi web programlama/betik dillerini içerebilir.

2) Paylaşıma konu olan scriptler telif hakkı içeriyor ise yurt içi yasalar dahilinde hak sahiplerinin haberi olmaksızın paylaşılamaz/teklif edilemez/satılamaz.

3) Lisanslı scriptler yurt dışı kaynaklı ise özgürce null halde paylaşılabilir.

4) Herhangi bir şekilde (sunucu üzeri kopya yada benzeri) yerel emek içeren scriptler, emek sahiplerinden izin alınmaksızın paylaşılamaz/teklif edilemez/satılamaz.

5) Geliştirmesi hak sahipleri tarafından bırakılan GNU vb özgür/kamu lisansına dahil olan scriptler kişilerce geliştirilebilir, paylaşılabilir, emekleri oranınca satılabilir.

6) Paylaşılan scriptlerin içeriklerinde js/html yada benzeri kod içi virüs, reklam kodu, aldatıcı kod türevleri bulunmamalıdır. Aksi halde paylaşım sahibi ömür boyu yasaklanır ve ip takibi yapılır.

7) Her paylaşımcı bu kuralları kabul etmiş sayılır. Sonradan itiraz etme hakkı yoktur.

8) Her paylaşımcı paylaşımı öncesi scripti virüs taramasından geçirmelidir. Tarama temiz raporu sonrası site içerisinde paylaşmalıdır.

9) İlgili her madde ribiru.com un tüm vatandaşlarını ve yetkililerini kapsar. Yönetim kurulu bu maddelere itiraz edebilir, toplam oy oranınca yeni madde eklenebilir yada değiştirilebilir.

E. SCRİPT GELİŞTİRME ve SATIŞ KURALLARI


1) Scriptler PHP, ASP/ASPX, FLASH, CSS, HTML, XHTML, JS, AJAX gibi web programlama/betik dillerini içerebilir.

2) Geliştirmeye konu olan scriptler telif hakkı içeriyor ise yurt içi yasalar dahilinde hak sahiplerinin haberi olmaksızın geliştirilemez/teklif edilemez/satılamaz.

3) Lisanslı scriptler yurt dışı kaynaklı ise özgürce geliştirilebilir, sorgulanmaz.

4) Herhangi bir şekilde (sunucu üzeri kopya yada benzeri) yerel emek içeren scriptler, emek sahiplerinden izin alınmaksızıngeliştirilemez /teklif edilemez/satılamaz.

5) Geliştirmesi hak sahipleri tarafından bırakılan GNU vb özgür/kamu lisansına dahil olan scriptler kişilerce geliştirilebilir, emekleri oranınca satılabilir.

6) Her geliştirici/developer bu kuralları kabul etmiş sayılır. Sonradan itiraz etme hakkı yoktur.

7) İlgili her madde ribiru.com un tüm geliştiricilerini kapsar.

8) Her geliştirme yapan ribiru.com üyesi bir ribiru.com geliştiricisidir.

9) Geliştirme yapılan scriptler/sistemler paylaşılmak zorunda değildir, geliştiriciler istedikleri şekilde paylaşabilir yönetimini sağlayabilir veya satabilirler.

10) Geliştirilen her script geliştirme oranında geliştiricisi tarafından satılabilir, fiyatlandırma emek oranınca geliştiricisi tarafından belirlenir ve vurgulanır. Fiyat için itiraz durumu sadece geliştiricisini ilgilendirir.

11) Geliştirme yapmadan direkt satışa çıkarılan scriptler bu hal/durum'un olduğu belirlenir ise ribiru.com dan uzaklaştırılır ve ip takibi yapılır.

12) Geliştirilen/satışa çıkarılan scriptlerin bir changelog kopyası geliştiricisi tarafından ilgili konusu içine eklenmelidir.

13) RiBiRu içi satışa çıkarılan geliştirilmiş/kodlanmış scriptlerin ticari durumuna ribiru.com karışmaz, yukarıdaki kurallara uyulduğu taktirde geliştirici/kodlayıcı özgürce ticaretini yapabilir.

14) Satış Konularına Satıcının belirttiği fiyat hakkında yorum yapmak/indirim talep etmek/takas talep etmek yasaktır.

15) Forumdan alınan özgün Projelerde Footer sildiği tespit edilen üyelere destek sağlanmaz.

F. KONU PAYLAŞIM ve CEVAPLAMA KURALLARI

1) Program veya bir eğitim seti eklediğinizde VirüsTotal linki eklemek zorunludur.

2) Linklerde kısaltma kullanmak yasaktır.

3) Birinin yaptığı proje hakkında düşüncelerinizi söyleyebilirsiniz fakat yaptığı proje hakkında dalga geçmek yasaktır.

4) Konulara gereksiz yere mesaj attığınızda +1 ceza puanı alacaksınız.

5) Linkler kırıldıktan 15 gün sonra eğer düzenlenmez ise ilgili konu Super_Visory tarafından konunuz kilitlenecektir.

Gizlilik İlkeleri Kişisel Bilgileriniz: Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgiler sadece forum yetkilileri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Forum Kullanımı ve Cookieler: Çerezler tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanmayacaktır.

04.05.2014 tarihi itibariyle RiBaRoN ve tcelenkk tarafından onaylanmıştır. Bu kuralların değiştirilmesi için RiBaRoN'dan izin alınması gerekmektedir.
SEYHAN007 beğendi.
______________________________
i ribiru
Lafın bile gelişi var. Sen hâlâ nerdesin ?
Alıntı ile Cevapla
Sponsored Links
ucuz hosting
Cevapla

Tag Ekle
degistirilemez, ribiru, ridetya, temel, yasalar

Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
Kendi mesajınızı değiştiremezsiniz.

BB Kodu is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
WordPress Kurulum Sonrası Temel Ayarlar ProGs Wordpress 0 03-30-2013 02:23 PM
Temel Java Görsel Eğitim Seti | Türkçe (Aranan Set) lazzi Görsel/Video Eğitim Seti 0 10-07-2011 12:42 PM
Matlab Görsel Eğitim Seti (Video Dersler ve Temel Kitap) lazzi Görsel/Video Eğitim Seti 0 10-04-2011 07:55 PM

Yasal Uyarı
Bir forum sitesi olan ribiru.com webmaster forum sitemizde, forum kullanıcıları 5651 sayılı kanun'un ilgili maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre yaptıkları paylaşımlardan sorumludur, kullanıcı bazlı herhangi bir durumdan ribiru.com sitesi sorumlu değildir. Tüm hukuksal bildirimlerde bulunmak için [email protected] adresi ile iletişime geçebilirsiniz bu çerçevede, ribiru.com yönetimi en geç 10 iş günü içerisinde dönüş yapacaktır.

Reklam Alanı
ucuz vds


Şuanki Saat: 06:13 AM


Powered by RiBiRu.com


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193