Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Netflix’te İzleyebileceğiniz 5 Bilim Kurgu ve Fantastik Dizi (1)

Oldukça popüler bir platform olan Netflix, her geçen gün yayınlamış olduğu dizileriyle gündeme oturmayı başarıyor. Bizler de keyifli vakit geçirmek için izleyebileceğiniz 5 Bilim Kurgu ve Fantastik türünde yer alan diziyi sizler için derledik. Şimdiden iyi seyirler dileriz.

1. Lucifer

Lucifer isimli dizi Tom Kapinos tarafından ortaya çıkarılmıştır. Hem fantastik hem de polisiyeyi içeren bir dizidir. Cehennemin efendisi olan Lucifer, artık cehennemde yaşamaktan sıkılmıştır. Bu yüzden yeryüzüne iner. Burada Lux adında bir yer açıp fani bir hayat sürdürmektedir. Fakat kardeşi olan Amenadiel (melek) ve babası (Tanrı) ne yazık ki onu asla rahat bırakmaz. Yeryüzünde Dedektif Chloe Decker ile tanışır ve onunla birlikte çalışmaya başlar. Bir yandan suçluları yakalamaya çalışırken bir yandan da kendi ailevi problemleri ile uğraşır.

2. Merlin

Merlin, fantastik-drama türünde yayınlanmış bir İngiliz televizyon dizisidir. Bu diziyi çocukluğundan hatırlayanlar da mutlaka vardır. Çünkü televizyonda da bir süre yayın hayatını sürdürmüştü. Merlin isimli dizi, Kral Arthur efsanelerine dayanmaktadır. İleride Camelot’ta önemli bir büyücü olacak olan Merlin’in gençlik yıllarını konu edinmektedir.

3. The Legend of the Blue Sea

The Legend of the Blue Sea, romantik komedi ve fantastik türünde yer alan bir dizidir. Sim Chung isimli bir denizkızı karaya çıktıktan sonra dolandırıcı olan Heo Joon Jae ile karşılaşır. Zaman geçtikçe birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar. Dizi onların aşkları ve yaşadıkları zorluklar üzerine kuruludur. İçerisinde reenkarnasyona da gönderme bulunmaktadır. Kore dizisi deyip geçmeyin oldukça ilginizi çekeceğine eminim.

4. Winx Efsanesi: Kader

Aslında bu dizi hepimizin çocukken severek izlediği bir çizgi film olan Winx Club’ın gerçeğe uyarlanmış hali diyebilirim. Hatta karakterlerin isimleri bile aynı. Dizi beş genç perinin hayat hikâyesini konu alıyor. Bu beş genç peri, Öbür Dünya’da yer alan Alfea isimli sihirli bir yatılı okulu giderler. Bu okulda periler, bir yandan sihirli güçlerini nasıl kontrol edeceklerini öğrenirken bir yandan da karşılarına çıkan canavarlar, aşk ve rekabetle nasıl başa çıkabileceklerini öğrenirler.

5. Always a Witch

Always a Witch isimli dizi, 1600’lü yıllarda Kolombiya’nın Cartegena şehrinde yaşayan bir cadının zamanda yolculuk yapmasını ve burada başına gelenleri konu edinmektedir. Dizinin içerisinde oldukça önemli konulara da değinilmektedir. Özellikle eski zamanlarda kadınların yaşadığı zulme, o zamanlardaki düşünce yapısına oldukça fazla değinilmektedir. Yani dizi aslında sadece fantastik bir dizi değil farklı sosyal mesajlar da içeren bir dizidir.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.