Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler #3: Parazit

Parazit filmi, Bong Junho tarafından yönetilen ve yazılan 2019 Koreli bir kara komedi gerilim filmidir. Bu film En İyi Yönetmen ödülünü, 92. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film ödülünü ve dört dalda Oscar alarak Oscar tarihinde, İngilizce dışında bir dilde (Korece) çekilmiş en iyi ilk film olarak tarihe adını yazdırmıştır.

Parazit Filminin Oyuncuları Kimlerdir?

Song Kang-ho

Kim Ki-taek

Jang Hye-jin

Kim Chung-sook

Choi Woo-shik

Kim Ki-woo

Park So-dam

Kim Ki-jeong

Lee Sun-kyun

Park Dong-ik

Cho Yeo-jeong

Park Yeon-gyo

Jung Ji-so

 Park Da-hye

Jung Hyun-joon

Park Da-song

Lee Jung-eun

Gook Moon-gwang

Parazit Filminin Konusu Nedir?

Parazit filmi, Kim Ki-woo‘nun üniversiteli bir arkadaşının vesilesi ile çok zengin bir aile olan Park’ların kızına özel ders vermesi ile başlıyor. Kim ailesi oldukça fakir olduğu için Kim Ki-woo ailenin diğer üyelerinin de bir şekilde Park ailesinde işe alınmasını sağlıyor. Tabii ki bunu oldukça zeki planlarla yapıyorlar. Gerçekten bu planları gördüğünüzde şaşkınlıktan ağzınız açılacak diyebilirim.

Filmin ilk yarısı oldukça eğlenceli ve komedi tadında ilerliyor. İkinci yarısı ise ilk yarısının tam aksine karmaşık, karanlık ve korkunç bir hal alıyor. İlk yarıda kahkalarınızın yerini ikinci yarıda yürek burkulmasının alacağını söyleyebilirim. Özellikle filmin sonlarına doğru dudaklarınız uçuklayacak.

Bu filmde özellikle zengin – fakir ayrımı çok ince bir ayarla işleniyor. Film, bizlere zenginlerin gözünden fakirleri, fakirlerin gözünden de zenginleri görme imkanı sağlıyor. Özellikle Güney Kore‘deki problemleri ve bu problemlerin bireyler üzerindeki etkisini oldukça net bir şekilde bizlere yansıtıyor. Filmden oldukça etkileneceğinizi düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler. 🙂

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.