Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler #2: Çizgili Pijamalı Çocuk

Mutlaka izlenmesi gereken filmler serimizin ikinci filmi olarak “Çizgili Pijamalı Çocuk” filmini ele almayı uygun gördük. Daha en başından şunu söyleyebilirim ki filmi izlemeye yüreğiniz dayanmayacak. 🙁

Çizgili Pijamalı Çocuk Filminin Oyuncuları

Asa Butterfield

Bruno

Jack Scanlon

Shmuel

Vera Farmiga

Elsa (anne)

David Thewlis

Ralf (baba)

Amber Beattie

Gretel

Rupert Friend

Teğmen Kotler

Çizgili Pijamalı Çocuk Filminin Konusu

Çizgili Pijamalı Çocuk isimli film, II. Dünya Savaşı sırasında geçiyor. Yani bir bakıma tarihi bir film diyebiliriz. Film, bir Alman askerinin 8 yaşındaki çocuğunun toplama kampında olan bir çocuk ile arkadaşlığı üzerinden ilerliyor.

Bu filmin, John Boyne’nun aynı isimli kitabından uyarlandığını da görüyoruz. Filmi Bruno’nun gözünden izliyoruz. Babasının görevi itibariyle Polonya’ya taşınmak zorunda kalıyorlar. Arkadaşlarından ayrılması onu oldukça üzüyor. Polonya’da da arkadaşı olmadığı için kendi kendine bir şeyler yapmaya başlıyor. Özellikle yeni yerleri keşfetmeye bayılıyor.

Bir gün yeni odasının penceresinden bakarken bir çiftlik gözüne takılıyor -onun çiftlik olarak düşündüğü yer aslında Yahudi toplama kampı- ve evden kaçarak o çiftliğe ulaşmaya çalışıyor. Çiftliğe ulaştığında 8 yaşındaki Shmuel ile karşılaşıyor ve onunla zaman geçtikçe daha da yakın olmaya başlıyorlar.

Filmin sonu benim için tam bir yıkımdı gerçekten. Sonunu anlatıp derdime ortak olmanızı o kadar isterdim ki… Fakat anlatırsam o zaman filmin tadını alamazsınız. Bu yüzden filmi merak edip mutlaka izlemelisiniz. Eminim ki uzun bir süre etkisinden çıkamayacaksınız.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.