Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler #1: Yeşil Yol / The Green Mile

Mutlaka izlenmesi gereken filmler serimizin ilk filmi “Yeşil Yol“. Bu filmle sosyal medyada eminim ki pek çok kez karşılaşmış ve daha sonra izlerim diye hep kenara atmışsınızdır. (İzleyenler üstüne alınmasın! :D) Bu yazıyı okuyorsanız eğer bu filmi izlemeniz için bir işaret olabilir. Bir düşünün derim. 😉

Yeşil Yol Filmi Oyuncuları

Tom Hanks – Paul Edgecomb
David Morse – Brutus ‘Brutal’ Howell
Bonnie Hunt – Jan Edgecomb
Michael Clarke Duncan – John Coffey
Sam Rockwell – ‘Vahşi Bill’ Wharton
James Cromwell – Hal Moores
Michael Jeter – Eduard ‘Del’ Delacroix
Graham Greene – Arlen Bitterbuck
Doug Hutchison – Percy Wetmore
Jeffrey DeMunn – Harry Terwilliger

Yeşil Yol Filminin Konusu

Yeşil Yol isimli film 1999 yapımı olan bir drama filmidir. . Filmin yönetmeni ve senaristi Frank Darabont’tur. Aslında bu film Stephen King‘in “Yeşil Yol” isimli kitabından uyarlanmıştır. (Kitabını da okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.)

Filmin başrolünde John Coffey isimli oldukça iri bir adamı görüyoruz. Bu adam iki küçük kızı öldürdüğü iddiası ile idama mahkum ediliyor. İri yarı ve ürkütücü olan Coffey’in bazı doğaüstü güçlerinin de olduğunu görüyoruz. Bu güçlerini hapishanenin infaz başgardiyanı olan Paul’un üzerinde uygulaması ile beraber aralarında bir bağ gelişiyor. Coffey, Paul’un hastalığını iyileştiriyor.

Paul, Coffey’in suçsuz olduğunu düşündüğü için idam edilmemesi için elinden geleni yapıyor. Fakat elinden geleni yapmış olması onun infaz edilmesini engelliyor mu acaba? Sizleri biraz merakta bırakayım. 🙂

Filmi birden fazla kez izledim ve her izlediğimde gözyaşlarıma hakim olamadım. Film, insanı o kadar içine çekiyor ve filmi o kadar benimsiyorsunuz ki sanki tüm yaşananlara bizzat şahit olmuş gibi hissediyorsunuz. İzleyiciye bu duyguyu geçirebilmesi gerçekten de ne kadar başarılı bir film olduğunu gözler önüne seriyor.

Bu filmi izleyin ve izletin. Asla pişman olmayacaksınız…

“Yoruldum patron. Yollarda, yağmurda yalnız bir güvercin gibi olmaktan yoruldum. Hiçbir zaman ne yapacağımı, nereye gideceğimi, söyleyecek bir dostum olmamasından bıktım artık. En çok da insanların birbirine kötü davranmasından bıktım. Dünyada her gün hissettiğim ve duyduğum acıdan bıktım. O kadar çok var ki sanki kafama cam parçaları sokuluyor. Her zaman, her zaman… Anlayabiliyor musun beni patron? Her zaman bu acıyı taşıyorum.”

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.