Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Her An Elektriğiniz Kesilebilir!

Ne geç ödenen borç ne de elektrik şirketlerinin sayaca vurduğu mühür. Sadece elektriğiniz değil, şebekeleriniz ve internetinizde etkilenebilir. ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin (NOAA) yayımladığı uyarıyla, Dev Güneş Fırtınası dünyaya vurması bekleniyor.

NOAA tarafından G2(ORTA) Jeomanyetik fırtına 11 Ekim 2021 olarak tespit edildi. Dünyamız plazmik bir doğal afete hazır değil. Araştırmacıların şimdilik zayıf olduğunu düşündüğü bu fırtınanın 100 yılda bir meydana geldiğini söylemekte ve internet altyapısının sonu olarak nitelendirilmektedir.

Güneş fırtınaların kaynağı, güneş parlamasından daha büyük bir plazma bulutunun yayılmasıdır. Taç küre atımı diye adlandırdıkları bu olay esnasında, yüklü ve enerjik parçacıklar yayılır. Ve güneş rüzgarlarıyla uzaya milyonlarca süper sıcak plazma püskürtülür. Tarih boyunca kullanılan enerjiden daha fazla güç meydana gelir.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.