Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Guinness Rekorlar Kitabı’nın 2022 Sayısı Yayımlandı!

Birbirinden ilginç “en”lerin yer aldığı Guinness Rekorlar Kitabı‘nın 2022 sayısı yayımlandı! Yıllık olarak yayınlanan bu kitapta ön plana çıkan ilginç yeni rekorlar şu şekilde:

1. Doğuştan bacakları olmayan Zion Clark, 20 metrelik bir mesafeyi elleri üzerinde 4,78 saniyede tamamlayarak en hızlı yürüme rekorunun sahibi oldu.

Clark kırmış olduğu bu rekor üzerine, ”Guinness Rekorlar Kitabı‘na girmek bana en iyisi olduğumu hissettiriyor. Aynı zamanda engelliler için kurulmuş destek gruplarının da önemini gösteriyor. Onlar olmasa buralara gelemezdim” dedi.

2. Dünyanın en uzun genci 226,9 cm ile ABD’li Olivier Rioux oldu.

Daha henüz 15 yaşında olan Olivier Rioux 226,9 santimetrelik boyunu ile dünyanın en uzun boylu genci oldu.

3. Dünyanın en kısa ikizleri 1.28’lik boylarıyla Elizabeth ve Katharine Lindeinger oldu.

1.28’lik boya sahip olan Elizabeth ve Katharine Lindeinger, dünyanın en kısa ikizleri olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘na girdiler.

4. Dünyanın en kısa erkek vücut geliştiricisi 102 santimetrelik boyu ile Pratik Mohite oldu.

Hindistan’da yaşayan Pratik Mohite, 102 santimetrelik boyu ile dünyanın en kısa erkek vücut geliştiricisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘nda yerini aldı.

5. Bethany Lodge, 100 metreyi takla atarak 42,64 saniyede tamamladı.

Britanyalı Bethany Lodge, 100 metreyi taklalarla en hızlı kateterek (42,64 saniye) ve 30 saniyede en çok tersine perende ve burpee atarak(beş) iki rekorun birden sahibi oldu.

6. 30 saniyede kendi saçından yapmış olduğu bir iple 60 kez ip atlayarak en çok ip atlama rekorunun sahibi Laetitia Ky oldu.

Fildişi Sahili’nden katılan 25 yaşındaki Laetitia Ky, kendi saçı 30 saniyede 60 kez ip atlayabiliyor. Bunun üzerine Guinness Dünya Rekorları‘ndan şu şekilde bir açıklama yapıldı: “Bu yeni rekor için Laetitia doğal saçlarını ördü ve ardından atlamak için kullanacağı ipi oluşturmak için uzantılar ekledi. Başkalarına ilham vermek için bu rekoru kırmaya çalıştı.”

7. Lou isimli köpek kulaklarıyla rekor kırdı. Kulakları tam 34 santimetre.

ABD’de yaşayan Paige Olsen’in köpeği Lou, 34 cm kulaklarıyla “yaşayan en uzun kulaklı köpek” olarak Guinness Rekorlar Kitabı‘nda yerini aldı.

8. Lollipop ve Sashimi scooterla 5 metreyi 4,37 saniyede giderek en hızlı gitme rekorunun sahibi oldular.

Kanadalı köpek ve kedi ikilisi Lollipop ve Sashimi, scooter üzerinde 5 metreyi 4,37 saniyelik bir süre zarfında tamamlayarak yeni bir rekora imza attılar.

9. En hızlı yenilebilir araç Mike Elder’ın pişirdiği pasta oldu.

En hızlı yenilebilir araç rekorunu saatte 27 kilometre ile Mike Elder pişirmiş olduğu pasta ile kırdı.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.