Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Doktor Dizilerine Yeni Bir Soluk: New Amsterdam

New Amsterdam isimli dizi, Eric Manheimer‘ın kaleme almış olduğu Twelve Patient: Life and Death at Bellevue Hospital isimli kitabından uyarlanarak 25 Eylül 2018 yılında NBC’de gösterime giren Amerikan tıbbi drama dizisidir.

New Amsterdam Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?

Ryan Eggold

Dr. Max Goodwin

Janet Montgomery

Dr. Lauren Bloom

Freema Agyeman

Dr. . Helen Sharpe

Jocko Sims

Dr. Floyd Reynolds

Tyler Labine

Dr. Ignatius Frome

Anupam Kher

Dr. Vijay Kapoor

New Amsterdam Dizisinin Konusu Nedir?

New Amsterdam isimli hastane, New York’taki en eski hastanelerden birisidir. Max Goodwin, bu hastaneye yeni tıbbi direktör olarak atanmıştır. Buraya atanır atanmaz da daha ilk günden pek çok değişiklik yapmıştır. Para odaklı, hastaları birer müşteri olarak gören bu hastaneyi böyle bir yer olmaktan çıkartıp hasta merkezli bir yer haline dönüştürmek istemektedir. Yani Goodwin, bu hastaneyi baştan aşağı değiştirmeyi planlamıştır. Biz de diziyi izlerken Goodwin’in bu yolculuğuna tanık oluyoruz.

İçerisinde oldukça fazla mesaj barındıran bu dizi, gerçek hayatta karşılaşılan sorunları cesurca dile getirerek insan haklarını savunmuştur. Günümüzde ne yazık ki hala devam eden ırkçılığa, göçmen sorunlarına, LGBTQ+ bireylere uygulanan psikolojik şiddete, sağlık sisteminde yer alan sigorta sorunlarına da ayrıca değinmiştir. Hatta bu sorunlara değinmenin yanında bu sorunların çözümlerini de bizlerle paylaşmaktadır.

Dizi 2 sezon olarak Netflix platformunda yer almaktadır. 3. sezonu Netflix ABD’de yayınlanmış olsa da henüz Türkiye’de gösterime girmemiştir. Oldukça akıcı bir dizi olduğu için hepinizin sıkılmadan izleyeceğinize eminim. Şimdiden iyi seyirler dilerim. 🙂

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.