Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

Beklenen Yeni İşletim Sistemi Windows 11

Hayatımıza giren hibrit çalışma ve öğrenme modelini destekleyen yeni işletim sistemi Windows 11’i canlı yayında tanıttı.

Yeni sürümün güncellenmiş modern başlangıç menüsü sayesinde kullanıcıların tavsiye edilen dokümanları ve uygulamaları bulmaları kolaylaşıyor. Performans, güvenlik ve yönetilebilirlik konularında taviz vermeyen, daha aerodinamik ve bireysel bir bilgisayar deneyimi vadeden Windows 11 ile kullanıcı deneyimi çok daha fazla zenginleşiyor.

Windows 10 kullanan cihazların ücretsiz olarak yükleyebileceği Windows 11’in 2021 sonuna doğru piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Microsoft Windows 11 için oyun performansı ve güvenlik düzeyi ilgili açıklamalarda bulundu ama bu açıklamalardan daha önemlisi Windows 10’dan Windows 11’e yükseltme yapmayı düşünen kullanıcıların bir süre daha bekleyecekleri. Windows 11’e yükseltme işlemi en erken 2022 yılında mümkün olacağı açıklandı. Yükseltme işlemi düşünen kullanıcılar beklemek yerine temiz bir kurulum ile Windows 11’e geçişlerini yapabilirler bu konu için bir engel yok. .

Windows 11’de yeni gelen özelliklerden biri windows ile beraber gelen bazı uygulamaları artık kaldırabiliyorsunuz. İsteğinize bağlı olarak paint uygulamasını bile kaldırabilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri

İşlemci1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
Bellek4 GB RAM
Depolama64 GB veya daha büyük depolama cihazı
Grafik kartıDirectX 12 uyumlu grafikler / WDDM 2.x
Ekran9 inçten büyük, HD Çözünürlük (720p)
İnternet bağlantısıWindows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir

Windows 10’un Desteği Ne Zaman Bitecek?

Microsoft firması Windows 10 sürümü 14 Ekim 2025’e kadar destekleyeceğini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.