Ribiru ailemize yeni yazar arkadaşlar arıyoruz! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayın!

49. İstanbul Müzik Festivali Programından İlginizi Çekebilecek 5 Konser

İKSV tarafından her yıl düzenlenen İstanbul Müzik Festivali, pandemi dolayısı ile 1 yıl ara vermek zorunda kalmıştı. Yasakların kalkması üzerine 18 Ağustos tarihinde bomba gibi geri dönüyor. Elbette ki konserlerin tamamı açık havada gerçekleşecek. Ayrıca festivalin bu yıl “Başka Bir Dünya Mümkün” temasını da ele aldığını görüyoruz.

49. İstanbul Müzik Festivali Hangi Tarihler Arasında Gerçekleşecek?

Hem Türkiye’den hem de yurt dışından otuzun üzerinde sanatçının katılımı ile gerçekleşecek olan 49. İstanbul Müzik Festivali 18 Ağustos tarihinden 16 Eylül tarihine kadar sürecek.

49. İstanbul Müzik Festivali Programından İlginizi Çekebilecek 5 Konser

1. FAZIL SAY “DOĞANIN SESİ”

Tarih: 19 Ağustos Perşembe 20.00

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Festivalin ikinci gününde Fazıl Say karşımıza “Doğanın Sesi” isimli bir program ile çıkacak. Sanatçıya Friedemann Eichhorn ve casalQuartett de eşlik edecek. Bunun yanında festivalde sanatçının “Kaz Dağları” ve “Yeni Hayat” isimli piyano sonatlarının da prömiyeri gerçekleşecek.

2. BİFO ÖZEL: BORUSAN QUARTET & PAUL MEYER

Tarih: 25 Ağustos Çarşamba 20.00

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

Fransa Sanat ve Edebiyat Nişanı’nın sahibi olan klarnetçi Meyer, festivalde Mozart’ın tamamlanmış tek klarnet beşlisi olan “Stadler” isimli eserini kendi virtüözitesi ile sergileyecek. Bu nefes kesici konseri bence kaçırmayın!

3. “SAHNEDE İSYAN” UFUK & BAHAR DÖRDÜNCÜ

Tarih: 1 Eylül Çarşamba 20.00

Yer: Saint Benoît Fransız Lisesi Büyük Avlu

Ufuk & Bahar Dördüncü ikilisi festivalde “Sahnede İsyan” isimli projeleriyle konuk olacaklar. Debussy ve Stravinsky etkileri ile oluşturmuş oldukları repertuvarına Fabrice Aragno’nun dans, doğa, Prag ve Mısır devrimlerinden esinlenerek meydana getirdiği film de eşlik edecek.

4. BİFO ÖZEL: “PIAZZOLLA 100 YAŞINDA”

Tarih: 2 Eylül Perşembe 20.00

Yer: UNIQ İstanbul Açıkhava Sahnesi

Festivalde tangoya senfonik bir yaklaşım ile yepyeni bir soluk getiren besteci Astor Piazzola’nın 100. yaşı kutlanacak. Bestecinin eserlerini Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve yıldız akordeoncu Martynas Levickis seslendirecek.

5. SIMON GHRAICHY

Tarih: 8 Eylül Çarşamba 20.00

Yer: Fransız Sarayı

Festivalde piyanonun rock yıldızı olarak da bilinen Simon Ghraichy de yer alacak. Daha çok genç kitlenin takip ettiği piyanist, birçok ünlü bestecinin eserlerini kendi yorumu ile bizlere aktaracak.

Daha detaylı festival programına buradan ulaşabilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.